top of page
podlasie_bw2_optimized.jpg

FARSZ I / żyły sobie kobiety

PODLASIE

ŻYŁY SOBIE KOBIETY

Pejzaż życia kobiet z pewnej wsi, który udowadnia, że siła jest kobietą. Historia żon, matek i babć, które, mimo że pracują od świtu do zmierzchu, znajdują w sobie energię, żeby wspólnie robić to, co sprawia im przyjemność. Pierwsza historia z farszem to podróż do krainy o smaku czarnych jagód, do świata położonego gdzieś na obrzeżach realizmu magicznego. Nie zdziwcie się, jeżeli spotkacie tu duchy, no bo bociany będą na pewno.

islandia_optimized.jpg

FARSZ II / loveland

ISLANDIA

LOVELAND

Czasami miłość okazuje się zabawą dla cierpliwych, a prawdziwe love story można przeżyć dopiero w drugiej połowie życia. Historia Eleny i Tomka to kino drogi, rozgrywające się na tle surowej Islandii. Ona - gaduła, on - milczek. Przemierzają w kamperze kolejne kilometry życia, ciesząc się swoim kameralnym mikrokosmosem. Ta historia z farszem to zachwyt nad bliskością dwójki ludzi, którzy nauczyli się czerpać radość z bycia razem (bez względu na porywy listopadowej wichury).

techno_optimized.jpg

FARSZ III / techno

WROCŁAW

TECHNO

Michał i Tomek jako jedyni bohaterowie filmu nie są zdziwieni, że kamera chce podążać właśnie za nimi. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że są spragnieni jej obecności. Kim więc są bohaterowie wrocławskiej historii z farszem? Może pozerami i przebierańcami, którzy lubią robić wokół siebie dużo hałasu? Tylko czy pozerzy i przebierańcy lepiliby kilkaset pierogów, żeby nakarmić mieszkańców noclegowni dla mężczyzn? Może są więc po prostu gośćmi, którzy nie lubią nudy, za to lubią spędzać ze sobą czas i realizować szalone projekty? Jeżeli ktoś liczy na klasyczne kino społeczne, to niech szybko wybije sobie to z głowy, bo historia tych dwóch kucharzy jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Przyjaźni, która nie potrafi usiedzieć na miejscu i może tę dwójkę zaprowadzić niewyobrażalnie (innymi słowy: kurewsko daleko). Poznajcie Chavy'ego Chase’a i Dana Aykroyda kina dokumentalnego. I trzymajcie się mocno. Będzie trzęsło!

slupsk_optimized.jpg

FARSZ IV / happyend

SŁUPSK

HAPPYEND

Sztuką jest kochać, a jednocześnie być pogodzonym, z tym że obiekt naszej miłości może odejść w zapomnienie. Arka fascynuje świat flory, przemierza więc swoje rodzinne miasto w poszukiwaniu nawet najbardziej niepozornych roślin. Dostrzega w nich piękno i znajduje wartości odżywcze, których inni nawet nie próbują szukać. Na co dzień mąż i ojciec dwóch córek, który w wolnym czasie przeistacza się w niezłomnego poszukiwacza zaginionej wiedzy o tym, co rośnie dookoła naszych bloków, ulic i miast. Dodatkowo preppers amator, który woli być przygotowany na wypadek, gdyby coś zachwiało życiem jego rodziny. Historia fascynującego człowieka ukrytego w całkiem przeciętnym ciele, a w tle pomrukująca katastrofa klimatyczna.

bottom of page